UYGULANAN TEDAVİLER

ORTODONTİ

ORTODONTİ

Diş çapraşıklıklarında, yanlış pozisyonlanmış dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavi şeklidir. Farkli ortodontik tedavi yöntemleri mevcuttur.

Sabit Ortodontik Tedavi

Dişlerin ön yüzeylerine ufak kare şeklinde paslanmaz çelik ya da porselen(şeffaf) aparatların(braketlerin) yapıştırılması ve bu aparatların içinden geçen tel yardımı ile dişlere verilmesini sağlayan ortalama 1,5 yıl süren tedavilerdir.

Hareketli Ortodontik Tedavi

Daha küçük yaşlarda damaklık dediğimiz apareylerin kullanımı ile gerçekleştirilen tedaviledir. Önemi büyüktür. Ufak yaşlarda başlanılan tedavi sayesinde ileride meydana gelebilecek daha ciddi problemleri önlemeye yardımcı olur. Hatta ileride gerekebilecek ortodontik tedavi ihtiyacını tamemen ortadan kaldırabilir. Parmak emme, dil itme, ağız solunumu gibi zararlı alışkanlıkların zamanında terk edilmesini sağlar.

lingual Tedavi (Incognito)

Tamemen kişiye özel hazırlanan ortodontik aparatların(braketlerin) dişlerin iç kısmına(dil ve damak tarafına) yapıştırılması ile uygulanan sabit bir ortodontik tedavi şeklidir. Herkese uygulanabilir. Ancak kişiye özel hazırlandığı için klasik ortodontik tedavilere göre daha pahalıdır.

Invisalign

Tamemen kişiye özel hazırlanan şeffaf plakların kullanıldığı tedavilerdir. Uygulama alanı diğer ortodontik tedavilere göre kısıtlıdır. Diş hekiminizin muayenesi sonucu invisalign tedavisine uygunluğunuz belirlenebilir. Bu uygunluk muayenesi kliniğimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak yine klasık ortodontik tedavilere göre daha pahalıdır.

ONLINE RANDEVU

RANDEVU TARİHİNİZİ BELİRLEYİN
Randevu talebiniz iletildi, teşekkürler.
Randevu talebiniz iletilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.